ToP-GameS

Statistika

TOPlist

PSP

Bude nový nástupce handheldu Sony PSP nést označení PSP-4000, nebo PSP 2? Jak Sony zareaguje na fenomenální úspěch prodeje iPhonu a iPodu od Apple? O tom se nedávno začalo hodně diskutovat.

V obou případech však nebyla Sony příliš sdílná a popřela jak vývoj nového PSP, tak i jakoukoliv hrozbu ze strany Apple. Ať tak či onak, nejmenovaný vývojář pracující na novém hardwaru Sony odhalil, že nový handheld přijde na trh již před Vánocemi a bude daleko více podobný iPhonu než současnému PSP.

Stejně jako u iPhonu, bude novému PSP 2 dominovat velký dotykový displej, jehož odsunutím se odhalí důvěrně známá tlačítka, d-pad a díky bohu, dva analogové ovladače. Kvůli nepřítomnosti UMD mechaniky budou všechny hry k dispozici pouze ke stažení přes PlayStation Store.

Ikdyž prozatím není nic oficiálně potvrzeno, zdá se, že počáteční plány Sony pouze o malé aktualizaci PSP na model PSP-4000 byly urychleny úspěchem prodeje iPhonu a nástupem DSi. Další podrobnosti o novém PSP by měly být odhaleny na letošní E3, již v červnu.

Zdroj: http://psp.novinky.org/pspnews/phprs/index.php